Pythagoriáda 2020 – školní kolo

2020_5678_pythagoriadaJako každým rokem se v únoru na naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriády.

Soutěž je určená žákům 5. – 8. ročníku. Účastníci soutěže řeší 15 úloh. Za každou správně vyřešenou úlohu žák obdrží jeden bod, maximálně lze tedy získat 15 bodů.

V kategorii 5. ročníku se na prvním místě umístil Vojtěch Klapal, následovaný Vojtěchem Malým a Nicol Peškovou. První dva jmenovaní splnili limit pro postup do okresního kola.

Mezi žáky 2. stupně byli ve svých kategoriích nejlepšími řešiteli Kateřina Knížková (8.A), Radek Mauer (8.A), Vít Lounek (7.A), Veronika Francová (7.A), Anna Vondráčková (7.A) a Filip Čepelka (6.A). Z výše jmenovaných do okresního kola postupuje Vít Lounek, který s rezervou překonal potřebnou hranici deseti bodů. Pochvalu si však zaslouží i ostatní soutěžící z řad žáků 2. stupně, kteří přišli odpoledne ve svém volném čase, nenechali se odradit obtížností úloh a snažili se ze všech sil.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole, které se uskuteční koncem března v Rychnově nad Kněžnou.

Mgr. Ilona Schwarzová a Mgr. Lucie Adámková

Aktualizováno: 21.2.2020 — 12:42